• natryskowe

  MALOWANIE NATRYSKOWE

  Malowanie natryskowe hydrodynamiczne
  Malowanie natryskowe pneumatyczne

  Jest to niezwykle nowoczesna, szybka jak również wydajna metoda malowania. Najlepiej sprawdza się w malowaniu dużych przestrzeni. Oprócz szybkości, zaletą tej technologii jest również doskonałe krycie, czyli takie, którego efektem jest gładka powierzchnia pozbawiona wszelkiego rodzaju zacieków.

  Czytaj więcej...

 • piaskowanie

  PIASKOWANIE

  Piaskowanie na mokro i piaskowanie na sucho
  Szkiełkowanie elementów

  Piaskowanie i szkiełkowanie umożliwia dokładne oczyszczenie powierzchni i pozwala na uzyskanie idealnie czystej powierzchni co daje odpowiedni współczynnik przyczepności farby na powierzchni elementu obrobionego. Piaskowanie bardzo dokładnie usuwa rdzę i korozję  z powierzchni.

  Czytaj więcej...

 • chemiczna

  OBRÓBKA CHEMICZNA

  Pasywacja i wytrawianie metalu
  Fosfatyzacja (fosforowanie) metalu

  W naszej ofercie mamy do dyspozycji procesy pasywacji metalu, wytrawianie oraz fosforanowanie. Ma to na celu wytworzenie określonej powłoki ochronnej, która stwarza wszelkie zabezpieczenia przed powstawaniem korozji oraz zwiększenia wytrzymałości na korozję metalu.

  Czytaj więcej...

 • proszkowe

  MALOWANIE PROSZKOWE

  Mamy jeden z najdłuższych pieców w kraju
  Malujemy gabaryty do 15,00m x 2,80m x 2,50m

  W malowaniu proszkowym dostępne specjalistyczne farby proszkowe umożliwiające uzyskanie potrzebnych faktur, kolorów luib właściwości powłok. Malowanie proszkowe jest najefektywniejszą metodą pokrywania powierzchni stalowych i aluminiowych pod względem trwałości, czasu i kosztów.

  Czytaj więcej...


PASYWACJA METALU

Pasywacja metalu Szczecin

Firma ABK zajmuje się pasywacją metalu, która jest jedną z rodzajów wykonywania powłok antykorozyjnych metalu. Polega na czasowym zabezpieczeniu antykorozyjnym powierzchni metalu. W trakcie procesu pasywacji metal przechodzi w stan pasywny, w którym to jego powierzchnia jest znacznie mniej podatna na korozję dzieki wytworzujen na niej warstwie tlenków.

Technologia pasywacji

Efekt ten jest osiągany dzięki wytwarzaniu na powierzchni metalu warstwy tlenkowej. W przypadku stali szlachetnych warstwa ta składa się głównie z tlenków chromu. Pasywacja stali nierdzewnych i kwasoodpornych może mieć dwojaki charakter. Może być samoczynna - zachodząca w środowisku zawierającym tlen, (czyli w powietrzu lub dobrze natlenionej wodzie) lub wymuszona - zachodząca pod wpływem silnie utleniającego kwasu, jakim jest kwas azotowy V. O ile warstwa pasywna wytworzona samoczynnie jest stosunkowo cienka i łatwo może ulec uszkodzeniu, to wytworzona przy użyciu kwasu azotowego jest kilkukrotnie grubsza i bardziej jednolita. Dzięki temu metal uzyskuje świetną powłokę chroniącą go przed korozją i działaniem innych czynników chemicznych mogących degradować jego powierzchnię. Powierzchnia pasywna jest również samo naprawialna tzn. w przypadku jej niewielkiego uszkodzenia np. poprzez zarysowanie po pewnym czasie uszkodzone miejsce pokryje się nową warstwą tlenkową.

Odpowiednie przygotowanie powierzchni do pasywacji

Aby proces pasywacji mógł zostać przeprowadzony prawidłowo i skutecznie powierzchnia detalu przed procesem powinien zostać odpowiednio przygotowana tzn. odtłuszczona, pozbawiona resztek materiałów z ewentualnej obróbki ściernej, zaś same spawy powinny zostać zaczyszczone lub wytrawione. Tym właśnie zajmą się nasi specjaliści, którzy doskonale znają się na pasywacji metalu. Im lepiej zostanie przygotowana powierzchnia tym lepszy efekt końcowy pasywacji. Detal poddany procesowi pasywacji już bezpośrednio po wypłukaniu w wodzie resztek kwasu, ma całkowicie wykształconą powłokę antykorozyjną. Nasza firma działająca na terenie zachodniopomorskim zadba o to, aby cały proces przebiegł możliwie szybko i aby efekt końcowy zadowolił nawet najbardziej wymagającego Klienta.

Wykonujemy usługi malowania natryskowego w Szczecinie i województwie zachodniopomorskim. Specjalizujemy się w malowaniu proszkowym dużych elementów - gabarytów. Przygotowujemy powierzchnie do malowania proszkowego i malowania natryskowego poprzez obróbkę chemiczną i obróbkę strumieniowo ścierną - piaskowanie i szkiełkowanie.
Piaskujemy w Szczecinie i szkiełkujemy elementy przed malowaniem jak i wykonujemy piaskowanie Szczecin i szkiełkowanie Szczecin jako odrębne zlecenia.

Udostępnij na Facebooku

Malowanie proszkowe gabarytów - Malowanie proszkowe dużych elementów Szczecin

Firma ABK ANTYKOROZJA, która na polskim rynku istnieje od roku 2002 w swojej ofercie oferuje wysoko rozwinięte technologie antykorozyjne. Głównie działamy na obszarze województwa zachodniopomorskiego w Szczecinie i okolicach Szczecina a nasza siedziba znajduje się w Gardnie.

Zajmujemy się malowaniem proszkowym w Szczeczecinie oraz malowaniem natryskowym w Szczecinie w ramach, czego wykonujemy malowanie natryskowe hydrodynamiczne oraz malowanie natryskowe pneumatyczne. Zajmujemy się także obróbką strumieniowo - ścierną gdzie posługujemy się technologią piaskowania oraz skiełkowania. Inną formą zabezpieczeń antykorozyjnych jest obróbka chemiczna gdzie dokonujemy pasywacji metalu, wytrawiania oraz fosforanowania.

Posiadamy duży piec do malowania proszkowego, jest on największy piec w naszym regionie, co umożliwia malowanie proszkowe dużych elementów i malowanie proszkowe gabarytów do długości 15 metrów. Wykonujemy malowanie proszkowe w Szczecinie.

Zatrudniamy wyszkolonych i doświadczonych specjalistów, którzy profesjonalnie podchodzą do każdego klienta w sposób indywidualny. Gwarantujemy fachową i szybką obsługę na najwyższym poziomie. Specjalizujemy się w zabezpieczeniach antykorozyjnych a w szczególności malowaniem proszkowym dużych gabarytów. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą oraz do współpracy.